Cum pot invata engleza mai usor ?

Cum se invata limba engleza ? De ce trebuie sa invat engleza ? Orice intrebare legata de limba engleza ce nu intra in nici un topic de pe acest forum se poate pune aici.

Cum pot invata engleza mai usor ?

Postby dana » 14 Feb 2011, 15:42

Astept sfaturi de la voi ....

Cum pot invata engleza mai usor ? ... asa sfaturi am mai primit, dar as vrea sa mai primesc sfaturi, poate gasesc unul care sa si mearga :lol: ... nu stiu de ce dar nu prea se agata engleza de mine :geek:
dana

Mesaje pe forum: 30

Re: Cum pot invata engleza mai usor ?

Postby dana » 14 Feb 2011, 15:43

Acum ce sa zic, m-as duce si la cursuri mai scumpe daca asta m-ar ajuta ... dar am mai fost la cursuri si nu stiu ce sa zic ?! ... tot nu avansez prea tare .... :lol:
dana

Mesaje pe forum: 30

Postby Emilian » 14 Feb 2011, 16:37

Nu cred ca exista reguli. Vezi si tu cum prinzi mai repede.

Ideea de baza trebuie sa fie aceeasi: repeta cit mai mult gramatica limbii engleze, incearca sa vorbesti singur(a) prin casa, scrie mai mult ... citeste mult ...
Emilian

Mesaje pe forum: 31

Postby andreea_iasi » 16 Feb 2011, 22:44

O ideea r fi niste cursuri organizate de fundatii, care au si suport de curs si carti de pe care se poate invata.
Sau daca nu esti amatoare de invatat in grup, poti oricand apela la un meditator, ii spui exact ce vrei, pui intrebari cand nu intelegi, te corecteaza.
Si pe langa asta, sa nu uitam ca trebuie invatat si acasa si de folosit orice ocazie de vorbit engleza... :)
andreea_iasi

Mesaje pe forum: 41

Postby bianca » 19 Feb 2011, 14:55

Depinde si de nivel, dar daca esti la inceput, eu iti sugerez sa citesti cit mai multe texte usoare si sa inveti cit mai multe cuvinte.
bianca

Mesaje pe forum: 13

Postby daria.popescu » 02 Aug 2011, 13:52

andreea_iasi wrote:O ideea r fi niste cursuri organizate de fundatii, care au si suport de curs si carti de pe care se poate invata.
Sau daca nu esti amatoare de invatat in grup, poti oricand apela la un meditator, ii spui exact ce vrei, pui intrebari cand nu intelegi, te corecteaza.
Si pe langa asta, sa nu uitam ca trebuie invatat si acasa si de folosit orice ocazie de vorbit engleza... :)

buna,

ai putea sa-mi recomanzi pentru iasi niste cursuri de limba engleze?
Multumesc
daria.popescu

Mesaje pe forum: 2

Postby Ramona » 10 Aug 2011, 08:22

Daria, tu cam ce astepti de la curs ? Ai vrea mai multa gramatica, vocabular sau conversatie ?
Ramona

Mesaje pe forum: 32

Postby ionika2 » 13 Oct 2011, 16:45

poti sa incepi prin a citi cu voce tare tot ceea ce citesti in limba engleza
pentru vocabular iti recomand http://ro.english-attack.com, ofera si pronuntia termenilor, dupa care poti sa inveti termenii noi prin exercitiile si jocurile disponibile
ionika2

Mesaje pe forum: 98

Postby ionika » 11 Apr 2013, 13:59

O metoda de a repeta si invata cuvinte noi in limba englez este si http://ro.english-attack.com/games#verb-dash, mie mi se pare util
ionika

Mesaje pe forum: 141

Return to Discutii diverse despre limba engleza

Cine e online pe acest forum de engleza

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests